قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401

قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401 :

قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401 ، با توجه به نوع ( خمیری یا خشک ) ، خلوص جنس ، کیفیت و محیطی که گیاه در آن رشد کرده است، متغیر است .

معرفی گیاه آنغوزه و شیره آنغوزه :

شیره آنغوزه، صمغی است که از گیاهی علفی با ساقه و برگ ضخیم، خارج می شود. برای این منظور، ریشه یا قاعده ی ساقه را خراش می دهند. از این صمغ، با روش های پیچیده، مواد با ارزش گوناگونی قابل حصول است که مصرف صنعتی، دارویی و بهداشتی دارد. در ایران کمتر آن را به کار برده اند ولی به دلیل مفید بودن آن، یکی از موارد مهم صادراتی ایران در حوزه گیاهی است. در واقع قبلا ایران مهم ترین تامین کننده این محصول در سراسر جهان بوده است.

در مناطق مختلف ایران از جمله استان فارس ، خراسان، کوه سرخ خراسان رضوی، استان سیستان و بلوچستان آنغوزه وجود دارد. همچنین امکان فروش عمده صمغ آنغوزه تلخ و شیرین صادراتی به کشورهای همسایه  وجود دارد. صادرات آنغوزه به هند مهم ترین بازار فروش برای تولید کنندگان داخلی است.

قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401

شما میتوانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش انواع شیره آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401 با تاجران یا کسانی که در حوزه ی گیاهان دارویی کار میکنند در ارتباط باشید .

گیاه آنغوزه ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و هر کیلوگرم از آن در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به قیمت بالایی به فروش می رسد که به نظر می رسد با این سود دهی بالا می توان با ایجاد صنایع تبدیلی ارزش اقتصادی زیادی را در کشور داشته باشیم.

کاشت مستقیم بذر در چاله ها و کوله های بسته شده جهت  بهره برداری آنغوزه که به وسیله داس خراشی در محل چاله ها داده شود و سه تا چهار دانه بذر در آن کشت شده و روی آن به وسیله خاک پوشانده می شود . بذر مورد نیاز در این روش حدود 1 کیلو گرم در هر هکتارمی باشد حسن این روش این می باشد که چاله ها محلّ ذخیرة آب بوده و رطوبت بیشتری در اختیار بذر و گیاه قرارمی گیرد.

شما میتوانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین با ما در تماس باشید.

گیاه آنغوزه مقاوم به سرما بوده به طوریکه گیاه آنغوزه دماهای زیر 10- درجه را به راحتی تحمل می کند.

در سال 1401 نیز همچون سالهای گذشته ، خرید و فروش آنغوزه خشک با قیمتی مناسب در سطح بازار انجام می پذیرد و خریداران زیادی تمایل دارند که این گیاه دارویی را به صورت خشک استفاده کنند.

هیچ حشره یا آفت و مشکل جدی وجود نداردکه بتواند این گیاه خودرو را از بین ببرد . تنها رطوبت بر روی این گیاه تاثیر گذاشته و در مناطق شرجی که رطوبت بالا است نمی تواند محل خوبی برای کشت ، رشد و همچنین رویش گیاه آنغوزه یا آنقوزه  باشد و در ایران این گیاه به صورت خودرو در کوهستان و مناطق کوهی که مسیر سختی دارد رویش می کند.

متاسفانه با توجه به بالا رفتن قیمت شیره آنغوزه ، بازار سوداگران و سودجویان و نیز متقلبین گرم شده و حتی بعضی از افراد ناسالم با ترکیب انواع ناخالصی در این محصول اعتماد تاجران و بازاریان را از بین برده اند.

قیمت خرید و فروش آنغوزه تلخ و شیرین در سال 1401

شما میتوانید دانسته های خود را درباره ی ویژگی های گیاه و شیره آنغوزه و همچنین قیمت خرید و فروش انواع شیره آنغوزه تلخ وشیرین با ما در میان بگذارید . و یا جهت اطلاع از قیمت روز انواع شیره آنغوزه بصورت عمده با مدیر فروش مجموعه بازرگانی سان رایز آقای مهدی صدیقی یوسف در تماس باشید.

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمد مهدی صدیقی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09122548047

phone icon شماره تماس: 09159129155

 

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.